Vedení

Ing. Ondřej Beránek
prezident Vinařské unie ČR

Prezidentem Vinařské unie ČR byl Ondřej Beránek zvolen v prosinci roku 2015, a to s cílem podporovat rozvoj vinařské a vinohradnické kultury a spolupráci mezi významnými českými vinaři v České republice.

Ondřej Beránek je ředitelem a jednatelem společnosti BOHEMIA SEKT, tradičního českého výrobce sektů a vín, jednoho z nejvýznamnějších pěstitelů révy a současně největšího zpracovatele moravských hroznů. Jeho profesní život již od samého počátku spojuje víno a čísla. Vystudoval obor matematické inženýrství na Západočeské univerzitě v Plzni a do společnosti BOHEMIA SEKT nastupoval v roce 1998 jako finanční analytik.

Je členem představenstva Potravinářské komory, byl členem Rady Vinařského fondu.

Volný čas tráví s rodinou či oblíbenými sporty – tenisem, v létě také cyklistikou a v zimě lyžováním. Mezi jeho koníčky patří také informační technologie.

Mgr. David Šťastný
víceprezident Vinařské unie ČR

V roce 1998 absolvoval právnickou fakultu Masarykovy univerzity. V letech 2000 – 2003 pracoval jako vedoucí týmu řízení strategických projektů v ČSOB. Následně nastoupil na pozici ředitele pro marketing a strategii společnosti CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a. s., kde vykonává také funkci předsedy dozorčí rady. Od roku 2011 je členem správní rady Národního vinařského centra. V roce 2013 byl zvolen do funkce prezidenta Vinařské unie ČR, a po volbách v roce 2015 zvolen do funkce viceprezidenta.

Ing. Pavel Vajčner
víceprezident Vinařské unie ČR

Pavel Vajčner je ve vedení Vinařské unie ČR již od samého začátku v roce 1994 (tehdy ještě pod názvem Českomoravský svaz vinařských podniků).

Je předsedou představenstva akciové společnosti Znovín Znojmo, kde v letech 1992 až 2014 působil současně také jako generální ředitel. Oblast Znojma je spojena s celým jeho profesním životem – po studiích na Vysoké škole zemědělské Brno v Lednici v oboru vinařství pracoval v národním podniku Moravské vinařské závody, závod Znojmo, na pozici technolog, agronom.

Pavel Vajčner byl členem Rady Vinařského fondu ČR od jeho založení až do října 2016. Je členem oceňovací komise vín při SZPI, členem výboru VOC Znojmo, členem rady Národního parku Podyjí i Akademické rady Soukromé vysoké školy ekonomické Znojmo.

Je ženatý, má dvě děti a volný čas nejraději tráví sportem, studiem historie a prací na zahradě.