125000lahví

O kolik se zvýšila spotřeba během Covidu?

Graf 1

Development
Design
Marketing

Koláčový graf

Kruhový graf

Linerární graf

Linerární graf

Členové VINAŘSKÉ UNIE

 • BOHEMIA SEKT

  BOHEMIA SEKT

  Jemné zašumění vychlazeného Bohemia Sektu zná v České republice každý. Za znalostí značky ale stojí tvrdá práce staroplzeneckých vinařů a více než 80 let zkušeností, díky kterým je dlouhodobě nejoblíbenější značkou tuzemských šumivých vín. Vlajkovou lodí vinařství je Bohemia Sekt demi sec, která v roce 2020 oslavila padesátileté výročí. BOHEMIA SEKT je zároveň největším zpracovatelem moravských hroznů a patří k nejvýznamnějším tuzemským pěstitelům révy vinné. V roce 2021 společnost spustila v Mikulově moderní velkokapacitní lisovnu hroznů.

 • České vinařské závody

  Společnost navazuje na bohatou tradici výroby vín v Čechách, na kterou poukazují Svatováclavské legendy a nejstarší české kroniky už v 10. století. Společnost sama vznikla v roce 1953 a postupně rozšířila svou působnost do celé České republiky. Orientovala se především na výrobu známkových vín, která jsou velmi oblíbená i v současné době. V květnu 2007 koupily České vinařské závody a.s. společnost VINIUM a.s. Velké Pavlovice a původní výrobní závod byl kompletně přestěhován do Velkých Pavlovic. Základním trendem společnosti je stálá spokojenost zákazníků.

 • Habánské sklepy

  Habánské sklepy

  Habánské sklepy

  Vinařství se nachází v tradiční vinařské obci Velké Bílovice a jeho historie se píše již od roku 1614. Zakladateli byli Habáni, skupina reformních novokřtěnců. Ti si na Moravě získali respekt jako zruční řemeslníci a vynikající vinaři. Zakládali vinice a vybudovali mnoho vinných sklepů. V největším z nich dnes sídlí a vyrábí víno společnost stejného jména – Habánské sklepy. To podstatné z dob Habánů je zachováno dodnes: houževnatost a pracovitost zdejších vinařů, úcta k půdě a révě i pečlivý dohled nad každou fází výroby vína. Díky tomuto dědictví dodnes vznikají v Habánských sklepích unikátní vína s neopakovatelným charakterem. Jsou vyráběna výhradně z moravských hroznů a na pultech obchodů patří k nejoblíbenějším značkám. Vinařství zve k prohlídkám původního historického sklepa i objevování současné výroby vín, nabídku služeb doplňuje místní vinotéka, kde lze vína ochutnat i zakoupit a nové Habánské stání pro karavany.

 • CHATEAU BZENEC

  Chateau Bzenec

  Chateau Bzenec

  Chateau Bzenec je malebný viniční statek uprostřed krásných vinic nedaleko Bzence. Právě na těchto vinicích Slovácké vinařské podoblasti mají hrozny vynikající podmínky pro optimální dozrávání. Značka Chateau Bzenec svou slávu dlouhodobě získává Ryzlinkem rýnským, který zde dosahuje skvělých vlastností a je nabízen i s označení VOC Bzenec. Typ Ryzlinku rýnského, který se v okolí Bzence pěstuje, může být pro své unikátní vlastnosti dané půdními a klimatickými specifiky lokality považován za samostatnou odrůdu. Již od dávných dob kvůli své jedinečné chuti a vůni připomínající kvetoucí lípu nese název Bzenecká Lipka.

 • Templářské sklepy

  Templářské sklepy

  Templářské sklepy

  Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem řádu templářských rytířů. Ti přišli do Čejkovic ve 13. století. Společně se stavbou tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, které neměly na našem území obdoby. V roce 1936 bylo založeno první vinařské družstvo, jehož pokračovatelem je od roku 1992 firma – Templářské sklepy Čejkovice, vinařské družstvo. Tradiční výroba a zrání vín se u nás snoubí s moderními postupy a technologiemi od zpracování hroznů až po konečnou finalizaci. Důraz na kvalitu je kladen již při výkupu hroznů. Vinice, ze kterých firma zpracovává hrozny, se nachází ve 3 vinařských oblastech Moravy. Díky různorodosti podloží, odlišným polohám i klimatu dostává zákazník široké portfolio nejkvalitnějších partií odrůd od daných pěstitelů.

 • CHATEAU Valtice

  CHÂTEAU Valtice – Vinné sklepy Valtice

  Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou. Pomocí nejmodernějších i tradičních postupů při výrobě vína nabízí obrovský sortiment různých druhů vín od mladých a svěžích vín, vín zrajících jak v láhvi, tak i na dubových sudech, až po různé druhy sektu. Zákazník si tak může vybrat z nabídky více jak 170 špičkových vín.

 • Vinařství HANZEL

  Vinařství HANZEL

  Vinařství HANZEL se soustředí na výrobu přívlastkových vín výhradně ze Znojemské vinařské podoblasti, roční produkce činí 70 tisíc lahví. Kromě vín apelačního systému VOC Znojmo se zaměřuje na vína méně známých odrůd, jakými jsou Hibernal, Muškát žlutý, Sauvignon Gris, Savilon, Blauburger a další, z nichž některé jsou školeny ležením v dřevěných sudech z dubu, akátu a kaštanu jedlého. Kvalitní hrozny na výrobu především přívlastkových vín jsou zaručeny díky přísunu vlastní suroviny ze skupiny firem LAHOFER, jejímž je členem. Ve vinařském wine baru a prodejně vín v Dobšicích mohou zájemci vína z produkce vinařství ochutnat i koupit.

 • Vinařství Baloun

  Vinařství Baloun

  Firma byla založena v roce 1991 a vlastní dva provozy-sklepní hospodářství v Hustopečích a ve Velkých Pavlovicích. Téměř celou svou produkci vín dodávaných na trh lahvuje. Výroba se postupně orientuje na vína určená pro náročnějšího zákazníka, gastronomii a do soukromých archivů. Vína pravidelně dodáváme na Pražský hrad.

 • Vinařství Kovacs

  Vinařství Kovacs

  Vinařství Kovacs

  Vinařství Kovacs je malé rodinné vinařství se sídlem v obci Novosedly na Moravě. Vinařství navazuje na dlouholetou rodinnou tradici pěstování révy vinné a výrobu špičkových vín zaměřených na originální původ. Hospodaří na 39 ha vlastních vinic a ročně vyrobí necelých 200 tisíc lahví vína pouze z vlastních hroznů. Při výrobě vína a ve vinicích klade obrovský důraz na to, aby co nejvíce vynikla jedinečná poloha a půdní složení na jednotlivých viničních tratích.

 • Vinařství LAHOFER

  Vinařství LAHOFER

  Vinařství LAHOFER

  Vinařství LAHOFER se stará o 430 ha vinohradů. Ročně vyprodukuje kolem 800 tisíc lahví přívlastkových vín prakticky všech hlavních středoevropských odrůd. Zároveň je vítězem soutěže Vinařství roku 2020 v kategorii velká vinařství. Ve stejném roce otevřelo novou, architektonicky oceňovanou budovu, v jejímž amfiteátru pořádá koncerty a další kulturní a společenské akce. V místní LAHOtéce lze celoročně nakupovat a degustovat vína z vlastní produkce, prostor doplňuje venkovní vyhlídková terasa.

 • Vinice LAHOFER

  Vinařství LAHOFER

  Vinařství LAHOFER se stará o 430 ha vinohradů. Ročně vyprodukuje kolem 800 tisíc lahví přívlastkových vín prakticky všech hlavních středoevropských odrůd. Zároveň je vítězem soutěže Vinařství roku 2020 v kategorii velká vinařství. Ve stejném roce otevřelo novou, architektonicky oceňovanou budovu, v jejímž amfiteátru pořádá koncerty a další kulturní a společenské akce. V místní LAHOtéce lze celoročně nakupovat a degustovat vína z vlastní produkce, prostor doplňuje venkovní vyhlídková terasa.

 • Vinařství Pavlov

  Vinařství Pavlov

  Vinařství Pavlov

  Vinařství Pavlov sídlí od roku 1897 uprostřed úrodných pálavských kopců v obci Pavlov, v nejmenší vinařské obci s největším počtem vinařů. Zdejší viniční patří k nejteplejším místům jižní Moravy. Spolu s unikátním vápencovým podložím a více než staletou tradicí pěstování vinné révy tvoří ideální podmínky pro výrobu mimořádných vín. Kolekce vín Vinařství Pavlov obsahuje především bílá přívlastková vína, která obstojí i v nejprestižnějších restauracích. Mohou se směle porovnávat s nejlepšími bílými víny z celého světa. Pravidelně získávají významná ocenění na tuzemských a mezinárodních vinařských soutěžích.

 • Vinařství U Dvou lip

  Vinařství U Dvou lip

  Vinařství U Dvou lip

  Dceřiné Vinařství U Dvou lip hospodaří nedaleko obce Hýsly na 35 hektarech vinic a zaměřuje se na produkci Bio vín a přívlastkových vín. Při pěstování hroznů je kladen velký důraz na šetrné zacházení s jedinečnou krajinou v tomto malebném koutě Slovácka. Dominantu vinic v podhůří Chřibů tvoří urostlé lípy se sochou svatého Jana Nepomuckého. Toto místo, a s ním spojený příběh o Johance a velké lásce, inspirovalo kapelu Čechomor ke složení písničky Johančiny slzy.

 • Vinařství WALDBERG

  Vinařství WALDBERG

  Vinařství WALDBERG

  Historie vinařství sahá do druhé poloviny 18. století, kdy řád premonstrátů z kláštera v Louce u Znojma dal u obce Chvalovice zbudovat pískovcový sklep a započal v něm výrobu vína. Své jméno nese po jedné z nejkvalitnějších viničních tratí Znojemska. Od sklizně 2021 je novým sklepmistrem Vinařství WALDBERG Ing. Lenka Havelková, která chce navázat na využívání technologie řízeného kvašení v nerezových tancích i nazrávání vín v dřevěných sudech. Sama chce ale vtisknout vínu modernější styl a robustnější profil. Soustředí se na menší šarže, které vyrábí především z dobře vyzrálé suroviny. Celkový objem roční produkce čítá 100 tisíc lahvích ve dvou základních řadách – VOC Znojmo a Standard. 

 • VINIUM a.s.

  VINIUM a.s.

  VINIUM a.s.

  Jedno z největších vinařství v České republice ležící v srdci Velkopavlovické vinařské podoblasti ve Velkých Pavlovicích. Vinice se rozkládají na ploše 250 hektarů a ročně vyrobí až 6 milionů litrů vína. Při výrobě vína klade důraz jak na kvalitu, tak na výbornou chuť vín. I přes to, že jsme velkým vinařstvím, jde nám hlavně o přátelský a rodinný přístup nejenom při výrobě vína, ale také při komunikaci se zákazníkem. Proto nás můžete během roku potkat na festivalech a dalších akcích, kde si s Vámi rádi popovídáme o dobrém víně, o tom, co máte rádi.

 • Víno Blatel

  Víno Blatel

  Víno Blatel

  Jsme vinařskou firmou ve slovácké vinařské podoblasti v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem, kde naše vína vyrábíme s dotekem ženské enologické odbornosti. Naší snahou a cílem je respektovat přírodu a terroir krásné krajiny posledního výběžku Bílých Karpat. Ten dává našim vínům nezaměnitelný charakter. Révu pěstujeme na 160 ha. "Vyrábět víno je pro nás radost, potěšení, odvaha a výzva spojená s mnohým úsilím, láskou a citem ženské ruky." Právě to se snažíme předat v našich vínech zákazníkům, a to jak v řadě vín jakostních, tak i přívlastkových a výběrových. Naší chloubou je spojení tradice a terroir ve vínech VOC Blatnice a vínech odrůdy Merlot z viniční trati Plachty.

 • Víno Mikulov

  Víno Mikulov

  Víno Mikulov

  Mikulov je vinařským srdcem jižní Moravy. Vinnou révu v jeho okolí vysazovali již římští legionáři. Na ně pak navázaly místní vinařské cechy, které již v 16. století obdělávaly asi osm set hektarů vinic. Věděly proč, slunce zde rozehřívá bílé skály i viniční svahy přivrácené z různých stran k Pálavě. Je snadné podlehnout tajemnému kouzlu města Mikulov, a ještě lehčí zamilovat si výjimečná vína, která se rodí na dohled od něj. Vinařství Víno Mikulov zahrnuje i produktovou řadu Víno Mikulov Sommelier Club, určenou náročným zákazníkům, kteří jsou nejen milovníky vína, ale i jejich znalci. Archivní sklep můžeme navštívit v centru Mikulova ve vinotéce Svatého Urbana.

 • VINOFRUKT, a.s.

  Vinofrukt

  Vinofrukt, a.s. je největším pěstitelem révy vinné v České republice. Hospodaří na vinicích na jedné z nejkvalitnějších vinařských poloh Mikulovské vinařské podoblasti. Vinofrukt je rovněž významným tuzemským producentem révových sazenic veškerých uznaných moštových i stolních odrůd révy. 

 • Zámecké vinařství Bzenec

  Zámecké vinařství Bzenec

  Zámecké vinařství Bzenec

  Vinařství se nachází v krásném prostředí Bzeneckého zámku postaveného v pseudogotickém slohu. Výrobou vín v zámeckých sklepech navazuje na významnou historii tohoto místa. Právě ve zdejších sklepích se zahájila první tradiční výroba sektu v Čechách a na Moravě, které záhy získalo světovou pověst a na jehož tradici odkazuje náš „Sekt 1876“. Sklepy čítají mnoho barikových i krásných ručně vyřezávaných sudů různých objemů. Zámecké vinařství Bzenec ve spolupráci se svou sesterskou společností Vinařství Mikrosvín Mikulov obhospodařuje přes 540 ha vinic v podoblasti Slovácké, Mikulovské a Znojemské. Také si nenechte ujít nádherný výhled z nedalekého kopce s kaplí Sv. Floriána a Šebestiána, kde jsme obnovili viniční trať Pod Starým hradem a provozujeme vinný bar Široko Daleko. Pyšní se titulem Vinařství roku 2015 a Vinař roku 2016 a 2021. Je osminásobným Šampionem Salonu vín – národní soutěže vín ČR.

 • Zemědělská a.s. Čejkovice

  Zemědělská a.s. Čejkovice

  Zemědělská a.s. Čejkovice

  Současnou výměrou vinic patří Zemědělská a.s. Čejkovice mezi největší pěstitele révy v naší republice. Lahvová vína pro naše zákazníky jsou vyrobena z našich vlastních hroznů. Zemědělská a.s. nenakupuje žádné hrozny, ani mošty či cizí vína.

 • ZNOVÍN ZNOJMO

  ZNOVÍN ZNOJMO

  ZNOVÍN ZNOJMO

  Znovín Znojmo patří ke stálicím moravského vinařství a pro mnohé je synonymem poctivého a přátelského přístupu k zákazníkovi. Filozofie společnosti je založena na důvěře zákazníka. Obchodní partneři často oceňují především stabilní kvalitu vín a široký sortiment výrobků, který se neustále postupně inovuje. Znovín mnohokrát udával a stále udává trendy českému vinařství. Byl například první společností, která zahájila výrobu tzv. řízeného kvašení v 90. letech, první uvedl do života zásilkovou službu. Zapůsobil aktivitami spojující víno a umění v Louckém klášteře, dobře propojil víno a sport. Je známý také propracovaným Vinařským turistickým programem, včetně oblíbeného Putování po vinicích.